O firmie

JOTES Sp. z o.o. jest polską spółką świadczącą usługi doradztwa w zakresie obsługi biznesu, utworzoną w 1990r. Firma prowadzi doradztwo dla firm, posiada również oddział zajmujący się komputerami: sprzedaż sprzętu i oprogramowania. Spółka zatrudnia obecnie 8 osób na stałe oraz współpracuje z wieloma specjalistami przy wykonywaniu projektów rozwojowych regionu Małopolskiego.

Od 2001 roku JoteS sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem na kraje Europy i Azji urządzeń wiertniczych i komunalnych kanadyjskiej firmy CUBEX Ltd. oraz prowadzi Biuro Rzeczoznawców ds. samochodowych i wypadków drogowych, wykonując analizy dla wiodących firm ubezpieczeniowych, sądów i osób prywatnych. Spółka JoteS jest członkiem m.in. Izby Przemysłowo Handlowej w Krakowie i Krajowego Stowarzyszenia Agencji i Fundacji Rozwoju Regionalnego (NARDA POLAND).

Prezesem Zarządu jest mgr inż. Jerzy Swaczyna, specjalista z zakresu obsługi inwestorów zagranicznych i eksportu. Praktyka zawodowa od 1968 roku. Po ukończeniu Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej Jerzy Swaczyna pracował na kierowniczych stanowiskach m.in. w Motozbycie Kraków, Kopex, Polimex Cekop (kierownictwo eksportowych prac budowlanych). W latach 1981-93 Dyrektor Biura Handlu Zagranicznego i Marketingu w PSGSChem HYDROKOP. Pracując w latach 1994-96 jako Prezes Azjatyckiego Centrum Biznesu i Handlu Jerzy Swaczyna przygotował inwestycje tzw. Błękitnego Wieżowca (obecnie siedziba BPH-PBK). W latach 1993-97 Dyrektor Agencji Rozwoju Regionu Krakowskiego. Zajmował się m.in. inwestycjami (CARREFOUR, BP, IKEA, HIT) i restrukturyzacją przedsiębiorstw W 1991 roku ukończył Studium Zarządzania i Biznesu w Ottawie, a w 1996 r. York University w Toronto. Członek Management Club-u, a także vice Prezes Stowarzyszenia Europejskiego Instytutu Onkologicznego. Biegły sądowy w zakresie samochodowym i ruchu drogowego.

X